Google Haritalar Kaydı

Müşterilerinizin Google üzerinden size kolayca ulaşabilmesi için gerekli araçlardan biri de Google Haritalar kaydıdır. 

Birçoğumuz artık ulaşmak istediğimiz yere Google Haritalar üzerinden ulaşıyoruz. Veya herhangi bir ürün veya hizmet satın almak istediğimiz aramak istediğimiz anahtar kelimeyi arama motoruna yazarak Haritalarda karşımızı çıkan işletmeyi inceliyoruz.

Günümüzde maalesef birçok işletmenin kaydı bulunmamaktadır. Kaydı bulunanların ise birçok eksiği (yanlış yere yönlendirme, eksik veya yanlış telefon ve adres bilgileri, vb.) bulunmaktadır.

İşletme sahibi olarak siz de müşterilerinizin size kolayca ulaşmasını istiyorsanız, ilk olarak Google Haritalar’a işletmenizi kayıt ettirmeyi, eğer haritalarda kayıtlı iseniz bilgilerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olun.

Google Haritalar Kaydı’nın Avantajlari Nelerdir?

  • Google’da Yapılan Sektörel Aramalarda Görünür Olursunuz

  • Potansiyel Müşterileriniz Size Ulaşabilir

  • Google Haritalar (Adres) Aramalarında Çıkarsınız

  • Adres Tarifine Artık Gerek Kalmaz

  • Navigasyon Cihazlarında Çıkarsınız

  • İşletmenizin Güncel Adres, Telefon ve Diğer İletişim Bilgilerine Herkes Ulaşabilir

  • Yerel Aramalarda Üstünlük Kazanırsınız

  • İşletmenize Profesyonel Görünüm Sağlar
google-yandex-haritalar-kaydi

araçlar

Google Haritalar Kaydı

Bir internet kullanıcısının bir konuma ulaşmak kullandığı en önemli araçlardan biridir.

Yandex Haritalar

Yandex Haritaların kullanımı son yıllarda özellikle ülkemizde artış göstermektedir. Siz kullanmasanız bile bazı müşterileriniz bu arama motorunu kullanıyor olabilir.

kavramlar

Google Haritalar

Bu hizmet Google firmasının ücretsiz olarak sunduğu bir çevrimiçi haritalama servisidir. Profesyonel kullanıcılar  ve geliştiriciler için Google Haritalar API desteği de bulunmaktadır.

Yandex Haritalar

Rusya merkezli Yandex firmasının ücretsiz sunduğu bir çevrimiçi haritalama servisidir. Profesyonel kullanıcılar ve geliştiriciler için Yandex Haritalar API desteği de bulunmaktadır.

Artı Kodları

Bir adresi bulamadığınızda Google Haritalar üzerinde bir konumu bulmak için o konuma ait artı kodunu kullanabilirsiniz. Örneğin "WRPX+RW Ankara" Ulus Gençlik Parkına ait bir artı kodudur.